Az erdei turizmus a szabadidő eltöltésének, kikapcsolódásának módja különböző erdészeti intézmények (erdészeti iskolák, erdészeti kantonok stb.) által kezelt erdők vagy turisztikai egyesületek. Ez azt feltételezi, hogy az érintett szervezetek szolgáltatóként hoznak létre turisztikai szolgáltatásokat, és a látogatók számára meghatározott infrastruktúrát (erdei kunyhók, ösvények, ezek mellet biztosítanak kommunikációs eszközöket és közlekedési eszközöket) és megfelelő turisztikai termékeket (szállás, túrázás, lovaglás, halászat, vadászat, gyógynövények és bogyók betakarítása stb.).
A szilvoturizmus egy olyan tevékenység, amely világszerte népszerűvé vált igazi siker a természetturizmus szerelmesei körében. Az erdészeti turisztikai tevékenység végzésével a cél a különleges tájak, az érintetlen élőhelyek és a biológiai sokféleség kiemelése, a bolygó erdeinek védelme, valamint a természet védelmének szükségességére való figyelemfelhívás. Az erdészeti szervezetek és turisztikai egyesületek a kezelésükben lévő kunyhókat használják, és szolgáltatásokat nyújtanak, mint például szakképzett idegenvezetők, akik elkísérik a turistákat, és hasznos információkkal látják el a meglátogatott látnivalók. Az erdei turizmus által javasolt egyik fő célkitűzés a következő, minél több turistát vonzzon a terület imázsának és természeti környezetének népszerűsítése érdekében bizonyos régiókban.
Románia különösen változatos és gazdag természetes vegetációval rendelkezik, amelyben az erdők reprezentatívak, az ország területének csaknem egyharmadát lefedik.
A hegyektől a tengerig különböző cserjéket és sziklás növényzetet találunk, a hegygerinceken vagy bozótosokban sok faj található, síkvidéki területek, nyárfa és fűzfa sűrűsödések a vizes síkságokon, homoki növények a nagy folyók, a mocsarak és a Duna-delta vizes élő növényzete és végtelen nádasai.
Amikor az erdei turizmusról beszélünk, a hegyi turizmusra, a szabadidős turizmusra gondolunk az erdő közepén. Minden országban az erdők az egyik olyan tényező, amely ösztönzi és a turizmus fejlesztése.
Az elmúlt években egyre nagyobb hangsúlyt kapott az erdei turizmus fejlesztése, amelynek célja, hogy az erdők átfogó kiaknázását többféle turisztikai tevékenységek révén. Különleges szerepet kapnak a magánerdők megnyitása a nagyközönség számára turisztikai célokra, valamint új erdők létesítésének támogatása ugyan-úgy mint a vadmegfigyelési pontoknak, különösen a védett vadon élő állatok számára.
A falusi turizmus magánrendszerében az erdők növelik a falvak turisztikai értékét és gyorsabban megtérül a több turista vonzására tett befektetés.